BAŞKANIN MESAJI
ANKET

Tahsilat sorunu yaşıyormusunuz ?

Evet

Bazen

Hayır

  • Anasayfa
  • Diğer
  • CUMHURİYETİN 95.YILINI KUTLUYORUZ

CUMHURİYETİN 95.YILINI KUTLUYORUZ

Yazı Boyutu
A
CUMHURİYETİN 95.YILINI KUTLUYORUZ

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN 

Altıyüz yıl Dünya'ya hükmetmiş olan Büyük Osmanlı İmparatorluğunun çöküş dönemlerinde çıkan Birinci Dünya Savaşı sonrası, Ülkemiz işgal devletleri tarafından işgal edilmiş, Milletimiz yokluk ve esaret altına girmiştir.

Bu ahvelde dahi Türk Milletinin esareti kabul etmeyeceğine inanan bir Osmanlı Subayı Mustafa Kemal Paşa; "Tek bir egemenlik var, o da Milli egemenliktir. Ülkeyi yine Ulusun kendi gücü kurtaracaktır" diyerek 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmış ve İstiklâl ateşini yakmıştır. Burada yakılan İstiklâl ateşi; ard arda yapılan kongreler ve toplantılarla hızlı bir şekilde tüm Anadolu'yu sarmıştır. 

Milletimizin hiçbir ayrım gözetmeksizin İstiklâl yolunda birleşip TBMM'i kurması ve Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde işgal kuvvetleri üzerine yürümesi neticesinde, her türlü yokluk ve imkansızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşı kazanılmış, 29 Ekim 1923'de Bağımsız, Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ilân edilmiştir.

Kurtuluş Savaşının kazanılmasında ve Cumhuriyetin kuruluşunda, canını kanını ortaya koyan; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi, tüm ecdadı rahmetle, şükranla, minnetle yâdediyoruz. 

Atalarımızın çok zor şartlarda kurduğu Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni, ilelebet yaşatacağız...

ANKARA SMMM MESLEKTE BİRLİK DERNEĞİ YÖNETİM KURULU


Etiketler :
99 kez okundu.

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.

YORUM EKLE

Bu habere ait yorum bulunmuyor.
Adı Soyadı
E-posta
Mesajınız

Kalan Karakter Sayısı : 500