• Anasayfa
  • Diğer
  • BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

Yazı Boyutu
A
BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

Çanakkale Zaferi tarihimizin en hüzünlü ve iç acıtan zaferlerinden biridir. 

Osmanlı İmparatorluğunun son döneminde, yoklar içinde bir Millet, dönemin en güçlü devletleri ile başa çıkmak, topraklarını canları pahasına savunmak ve İstiklâlini korumak için; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, kızanıyla, her bölgeden insanıyla cepheye koşmak zorunda kalmıştır. 

Bu çetin savaş sırasında pek çok şehit verilmiş, 250 bin Mehmetçik gözünü kırpmadan şehadete yürümüş ve büyük Türk Milletini destanlaşan bir zafere ulaştırmıştır.

Yokluklara, zorluklara rağmen birlik, beraberlik inancı ve imân gücüyle kazanılmış olan bu zafer, tarihimizin gurur kaynaklarından biri olmuştur.

Çanakkale Savaşı sadece askeri açıdan değil, insani olarak ta tüm Dünyada, Türk askerini insanlık abidesine dönüştürmüştür. 

Çanakkale'de büyük başarılar elde eden Anafartalar Grup Komutanı Albay Mustafa Kemal Atatürk, bu büyük zaferi şöyle yorumlamıştır;

"Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

Bu duygu ve düşüncelerle; 
18 Mart Çanakkale Zaferimizin 103. Yıl Dönümünü Kutluyor,
Tüm Vatan şehitlerimizi rahmet ve şükranla, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz.

Oğuz Nihat ALKAN 

ANKARA SMMM MESLEKTE BİRLİK DERNEĞİ Başkanı



Etiketler :
216 kez okundu.

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.

YORUM EKLE

Bu habere ait yorum bulunmuyor.
Adı Soyadı
E-posta
Mesajınız

Kalan Karakter Sayısı : 500