• Anasayfa
  • Diğer
  • ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Yazı Boyutu
A
ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan, yaşamları boyunca, kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden, toplumun sürekli önünden giden bir gönül eridir. Mademki gönül eridir, öyleyse karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır. İşte gerçek öğretmen, zorluklarla başa çıkabilen bir insandır.

Türk Öğretmeni yaşamını öğrencilerine adamış, onların sorunlarını ortadan kaldırmak için, elinden gelen her şeyi yapmış, gerektiği yerde, gerekli biçimde davranma bilincine erişmiş, her zaman iyinin ve güzelin peşinde koşmuş, örnek bir öğretmendir.

Her öğrenci bizim için bir öğretmendir. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bunun içindir ki, öğretmen öğretirken öğrenen insandır ve öğretmen için bu çok büyük bir nimettir. Yeter ki, öğretmenlik mesleğine soyunan insan, öğrencilerine kapılarını kapamasın,onlardan gelen eleştirileri kulak ardı etmesin. Öğretmen, kendini öğrencilerinde bulan, öğrencilerinin yanında kendini mutlu hisseden, sürekli geliştiren ve gelişen bir insandır.

Öğretmenler gününün amacı, öğretmenlerin kendi aralarındaki bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlerin, mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, öğretmenler günü, fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp, anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarken, başta Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK  ve ebediyete intikal etmiş Tüm Öğretmenlerimizi Saygı ve Minnetle anıyorum. Saygılarımla.

Ahmet BABUŞCU

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneği Başkanı


Etiketler :
151 kez okundu.

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.

YORUM EKLE

Bu habere ait yorum bulunmuyor.
Adı Soyadı
E-posta
Mesajınız

Kalan Karakter Sayısı : 500